>
  Arrow
  Arrow
  Slider

  Iniciatīva "Latvijas skolas soma"

  Mūsu skola piedalās iniciatīvā "Latvijas skolas soma". 


   

   

   

   

   

  Šeit ir prezentācija-apkopojums par projekta realizēšanu mūsu skolā 2018.g.

  prezentacija skolas soma

  IMG 0231 1

  „Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

  Inicatīva „Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.

   

  Plašāk par iniciatīvu "Latvijas skolas soma" https://lv100.lv/programma/latvijas-skolas-soma/

  Aktivitātes:

  18.10 2018. 10.a un 10.b klases skolēni apmeklēja Rīgas šokolādes muzeju un daudz uzzināja par šokolādes vēsturi un ražošanu Latvijā, nogaršoja karsto šokolādi un konfektes, nofotografējās un izgatavoja sev mazu šokolādes tāfelīti.

  Ekskursija notika iniciatīvas "Latvijas skolas soma’’ ietvaros.

  MyCollages 19

   

   

  11. b klase piedalījas meistar-klasē: "Ziepes. 3D suvenīri no ziepēm".

  Pašu gatavotas ziepes - tas ir vienkāršs, interesants un radošs process, kas ļaus sajusties kā māksliniekam, skulptoram un pavāram vienā personā. Tā ir krāsu, smaržu un formu dažādība.

  Radošums (radītspēja) jeb kreativitāte ir spēja radīt jaunas idejas . Cilvēks šajā pasaulē ierodas radošs, un ir svarīgi nepazaudēt radošo domāšanu. Radošā domāšana attīsta pasauli un paver visplašākās iespējas cilvēka personības izaugsmei un sevis apliecināšanai visās dzīves jomās. Mācību procesam ir jābūt radošam.

  Ziepju izgatavošana var notikt arī mazos saimnieciskos apstākļos, kur ar visu produkcijas ražošanu nodarbojas pats ziepju izgatavotājs. Šādā ražošanā parasti tiek veidos dabīgās ziepes. Ziepju izgatavotāja pienākumi ir visu ziepju izveide, noformēšana un bieži vien arī tirdzniecība dažādos zaļajos tirdziņos un sadarbība ar mazumtirgotājiem.

  MyCollages 20

   

  Interesanta un izzinoša ekskursija uz motormuzeju.

  4.a un 4.c klases skolēni.
  MyCollages Soma Motormuzejs 4a 4c
   

  31.10.2018. Piedzīvojums šokolādes valstī.

  1.a klases skolēni uzzināja daudz interesantu un jaunu, kā arī nogaršoja Laimas produkciju.

  MyCollages Laima 1kl

   

  12.10.2018. 9.a, 9.c klases apmeklēja Motormuzeju, notika ekskursija par automobiļu rūpniecības sasniegumiem un vēsturi Latvijā un pasaulē. Skolēniem iedeva ļoti interesantu uzdevumu: ar citronu palīdzību iegūt strāvu, lai iedegtos spuldzīte. Muzejā ir seno automobiļu kolekcija, tas arī piedāvā seno automobiļu restaurāciju.

  Profesiju loks ir plašs: konstruktori, automehāniķi, autoatslīdznieki, restauratori, automobiļu tehniskās apkopes speciālisti.

   MyCollages 14

   

  2018.gada 15.novembrī 5.a, 5.b un 5.c klašu skolēni iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja Latvijas Dabas muzeju, lai piedalīties nodarbībā “Latvijas putni” no cikla “Iepazīsti Latvijas dabu!”

  Nodarbības laikā piecklasnieki tika iepazīstināti ar Latvijas putnu daudzveidību, uzzināja, ka Latvijā savvaļā ir novēroti 365 sugu putni un lielākā daļa no tiem apskatāma Dabas muzeja Zooloģijas ekspozīcijā.

  MyCollages 20

   

   

   

  facebook_page_plugin

  download

   Skolenu panakumi

   

  Kontakti

  RĪGAS 92.VIDUSSKOLA

  Ulbrokas ielā 3, Rīgā, LV–1021

   67247455

  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  © 2018. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

  Meklēt